dmr-01-salata-kabi

Salata Kabı (290 ml)

dmr-02-tek-porsiyon-yemek-kabi

Tek Porsiyon Yemek Kabı (420 ml)

dmr-04-tek-porsiyon-yemek-kabi

Tek Porsiyon Yemek Kabı (540 ml)

dmr-06-tek-porsiyon-yemek-kabi

Tek Porsiyon Yemek Kabı (710 ml)

dmr-07-tek-porsiyon-yemek-kabi

Tek Porsiyon Yemek Kabı (1250 ml)

dmr-08-bir-bucuk-porsiyon-yemek-kabi

1.5 Porsiyon Yemek Kabı (1400 ml)

dmr-09-cift-gozlu-yemek-kabi

Çift Gözlü Yemek Kabı (580 + 380 ml)

dmr-11-400-gr-borek-kabi

Börek Kabı (400 gr)

dmr-12-800-gr-borek-tepsisi

Börek Tepsisi (800 gr)

dmr-13-3-kg-borek-tepsisi

Börek Tepsisi (3 kg)

dmr-14-500-gr-borek-kabi

Börek Kabı (500 gr)

dmr-15-kunefe-kabi

Künefe Kabı (290 ml)

dmr-18-tek-porsiyon-yemek-kabi

Tek Porsiyon Yemek Kabı (1000 ml)

dmr-30-3-gozlu-yemek-kabi

Üç Gözlü Yemek Kabı

Fırınlanabilir yanmaz karton kaplar, fırında ısıtılan ya da pişirilen ekonomik gıdalara artan talep üzerine geliştirilip, piyasaya siz müşterilerine sunulmuştur. Bu kaplar mikrodalga enerjiyi geçirecek şekilde üretilmiştir. Fırınlanabilir yanmaz karton kaplar donmuş gıdalardan özel gı­dalara, ayaküstü yenen gıdalardan piknikte yenilen hazır gıdaların ve tatlıların ambalajına kadar geniş bir yelpaze içerisinde kullanılır.

Mikrodalga ve geleneksel fırınlama adına sıcaklık dengesi alt limit -40 üst limit olarak +260 dereceye kadar dayanıklılığı ile kullanımının 2 saate kadar uygunluğu test edilmiştir. Kap ve kapak üretimi ve satışı ayrı yapılması ile beraber kapakları standart baskıya sahiptir. Baskılı kapak üretimleri adına sipariş miktarları minimum sınırlamalara sahip olup en uygun fiyat avantajı ile tasarım destekli olarak sizlere sunulabilir. Fırınlanabilir yanmaz karton kaplar, kapak ile kullanımları adına fırınlamalarda kapağının çıkartılarak kullanılması gereklidir.

Afrika Ambalaj ise siz müşterine bu eşsiz, özenle ve emekle yapılan birçok kap çeşidini hizmete sunmuştur.  Fırınlanabilir yanmaz karton kaplar kategorisi şöyle özetlenebilir: salata kapları, yemek kapları, börek kapları, börek tepsileri, künefe kapları. Farklı yapılarda ve farklı boyutlarda sizlere sunulmuştur.

Kullanım alanları adına çeşitliliği üst düzeyde olan fırınlanabilir yanmaz karton kaplar catering hizmetlerinde sıcak ve soğuk ürünlerin tazeliğini koruma esası ile kullanıma uygundur. Yüksek ısıda dahi olsa yağ ile temasında sağlıksal bir problem yaratmaz. Aynı zamanda dış ortam kaynaklı ısı değişikliklerine karşı yüksek bariyer sistemi ile iç ürünün muhafazasını gerçekleştirir.

Ürünlerin gerek toplum gerekse çevre sağlığı adına da sorumluluk sahibi firmaların tercihi olarak fırınlanabilir yanmaz karton kaplar, yenilenebilir kaynaklardan üretilmesinden ötürü doğaya karışabilen çözünürlükte ve geri dönüşümünün çevre sağlığına hiçbir zararı olmayan saf selülozdan üretilmektedir. Dönemsel ekilen ticari amaçlı ormanlardan üretilmeleri nedeniyle de doğal ekolojik dengeyi bozmayacak niteliktedir.